Rowy - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, jakie są tu atrakcje?

Rowy

Rowy to mała, spokojna, rybacka miejscowość nadmorska, latem zmieniająca się w letnisko, oddalona od Łeby o ok. 30 km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. Jako że Rowy położone są u ujścia rzeki Łupawy do morza, wybudowano tutaj niewielki port.

Co ciekawego w Rowach?

PLAŻA

Rowy mają malownicze, szerokie plaże, zachęcające do letnich kąpieli morskich oraz słonecznych. Rowy oferują pięć zejść na plażę. W tym miejscu znajdują się dwa, strzeżone kąpieliska.

DLA AKTYWNYCH

Sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego i Jeziora Gardno oraz liczne szlaki turystyczne piesze, rowerowe i kajakowe stwarzają idealne warunki do aktywnego wypoczynku. Okoliczne nadmorskie lasy sosnowo-świerkowe i ścieżki spacerowe zachęcają do wędrówek pieszych i wycieczek rowerowych.

PORT RYBACKI (ul. Portowa 4)

Port ten położony jest na rzece Łupawie. Tutaj Turyści mają okazję skorzystać z niesamowitej podróży jedną z "łajb" na pełne morze. Ochotnicy mają możliwość wyboru rejsu po Bałtyku kutrem DAR - 36 lub statkiem wycieczkowym - Jaga, który swoim wyglądem przypomina statek piracki. Dużą atrakcję w tym miejscu, zwłaszcza dla najmłodszych Gości, stanowią przypływające i odpływające kutry.

NEOROMAŃSKI KOŚCIÓŁ (ul. Kościelna 10)

Kościół został wybudowany w latach 1844 - 1849. Ciekawostką jest fakt, że kościół został wybudowany z ciosanych głazów, które pochodzą z Kamiennej Wyspy, zlokalizowanej na jeziorze Gardno. Jest to idealna atrakcja dla wszystkich lubiących ciekawostki architektoniczne.

MARIO'S CENTER (ul. Bałtycka 3, tel. 722 323 444)

Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny. Mario's Center jest obiektem gastronomiczno - rozrywkowy. W skład tego obiektu wchodzi: pizzeria Mario, Star Kebab, lodziarnia Mario oraz największe centrum gier i zabaw w Rowach. Obiekt udostępniany jest dla Tursytów w sezonie letnim.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.leba.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0