Jezioro Gardno - jaka jest lokalizacja,wędkowanie, wypożyczalnia

Jezioro Gardno

Jezioro Gardno zajmuje obszar blisko 2500 ha i jest to jezioro o średniej głębokości wynoszącej zaledwie 1,3 m (maksymalna głębokość wynosi 2,6 m). W części centralnej jeziora leży Wyspa Kamienna o powierzchni 0,6 ha - obszar wyspy stanowi rezerwat przyrody (Ochronie rezerwatu podlegają miejsca lęgowe kormorana czarnego i mewy srebrzystej). Bezpośrednio nad jeziorem leżą nadmorskie Rowy, około 4 km od jeziora znajduje się też Dębina a w przybliżeniu 7 km Poddąbie. Nad Jeziorem Gardno leżą jeszcze miejscowości: Gardna Wielka, Gardna Mała i Retowo.

Wędkowanie:

Ponieważ jezioro w całości położone jest na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, dla wędkarzy wyznaczono południową część akwenu. Wędkować można również na kanale łączącym jezioro z Bałtykiem.

Sporty wodne:

Z uwagi na płytkość jeziora a także silne wiatry jezioro polubili miłośnicy żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu. Wszystko to umożliwia wypożyczalnia sprzętu wodnego SurfCamp Gardno. Wypożyczalnia jest dostępna dla Turystów w sezonie letnim od 26.04 do 29.09.

Cennik sprzętu do windsurfingu:
 • deska windsurfingowa z pędnikiem
  40 zł/1h
  120 zł/dzień
 • deska windsurfingowa
  25 zł/1h 
  75 zł/dzień
 • pędnik
  25 zł/1h
  75 zł/dzień
 • pianka
  7 zł/1h 
  20 zł/dzień
 • trapez
  5 zł/1h
  15 zł/dzień
 • deska z wiosłem
  30 zł/1h
  100 zł/dzień.
Rowery:

Jezioro Gardno można również przejechać dookoła na rowerze. Jest idealna atrakcja dla całej rodziny na ciekawy i aktywny wypoczynek. Dystans tej trasy wynosi 28,8 km.


Za zmiany w powyższych danych redakcja www.leba.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0