Jastrzębia Góra - jaka jest lokalizacja, jakie atrakcje warto zobaczyć?

  • location_on Jastrzębia Góra, ul. undefined
Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. Nazwa pochodzi od najwyższego wzniesienia na Kępie Swarzewskiej i krążących nad nią drapieżnych ptaków. Do Jastrzębiej Góry warto przyjechać po tzw. "sezonowym szczycie", aby rozkoszować się ciszą i powietrzem przesyconym jodem.

Co warto zobaczyć odwiedzając Jastrzębią Góre?

GWIAZDA PÓŁNOCY

W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski i nazwano je "Gwiazdą Północy" - wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk.

LISI JAR

Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wąwóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10 km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczną jego część. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na przyrode, wąwóz ten porastają ponad stuletnie buki, które tworzą idealny mikroklimat okolicy. 

PROMENADA ŚWIATOWIDA

W sezonie jest to serce Jastrzębiej Góry, to właśnie tutaj Turyści spędzają najwięcej wolnego czasu. Odwiedzający mają tutaj dostęp do licznych kawiarni, restauracji, mogą tu również potańczyć, a także zaopatrzyć się w pamiątki. Skwer z fontanną to idealne miejsce do chwilowego odpoczynku oraz relaksu na ławeczkach. 

JASTRZĘBSKI KLIF

Jest to najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Warto wybrać się tutaj na romantyczny zachód słońca. Widoki, które tam ujrzycie z pewnością zaprą dech w piersiach. Klif zlokalizowany jest na wysokości 33 metrów, wysokość ta powoduje, że miejsce to jest wysoce nasycone uzdrawiającym, morskim aerozolem. 

COCTAIL BAR MAX (ul. Droga Rybacka 60)

Jeżeli jeszcze nigdy nie odwiedziłeś tego miejsca, a jesteś w okolicy Jastrzębiej Góry, jest to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji. Tutaj nie ma sztywno wyznaczonej karty drinków. Wszystko zależy od Ciebie, masz ochotę na drinka bezalkoholowego, alkoholowego, słodkiego, kwaśnego, owocowego, to Ty decydujesz, jaki będzie Twój wymarzony napój, który z pewnością zgasi pragnienie. Pomogą Ci w tym wyborze wykwalifikowani barmani, którzy z pewnością stworzą smak, którego długo nie zapomnisz.


Za zmiany w powyższych danych redakcja www.leba.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0