Atrakcje Turystyczne

Ruiny kościoła św. Mikołaja

Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie. Sztormy z roku 1558 i 1570 zniszczyły Łebę - wówczas miasto położone było po zachodniej stronie rzeki. Po sztormach miasto przeniesiono na wschodnią stronę. więcej »

ul. Turystyczna

Dom Kuracyjny

Dom Kuracyjny w Łebie poświęcono i otwarto 23 września 1907 roku. W 1911 roku, po sztormie obiekt zamknięto. Ponowne otwarcie nastąpiło w 1913 roku. Dziś działa tu Hotel Neptun. więcej »

ul. Sosnowa 1, Łeba

Latarnia morska Czołpino

Wybudowano ją w odległości około tysiąca metrów od brzegu, pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. więcej »

Latarnia Morska Stilo

Latarnia pomalowana jest w trzy charakterystyczne pasy - czarny u dołu, biały pośrodku i czerwony na górze. więcej »

Latarnia morska w Ustce

Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni. więcej »

ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka

Latarnia morska Rozewie

Latarnia na Przylądku Rozewie (w gminie Władysławowo, pomiędzy Chłapowem i Jastrzębią Górą) jest najstarszą tego typu budowlą polskiego wybrzeża. więcej »

Szlak Latarni Morskich

Miejscowości w których są latarnie oraz odległości między nimi. więcej »

Rowy

Rowy to mała, spokojna, rybacka miejscowość nadmorska, latem zmieniająca się w letnisko, oddalona od Łeby o ok. 30 km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. więcej »

Ustka

Ustka to malowniczo położona, u ujścia rzeki Słupi, niegdyś niewielka wioska rybacka - dziś jest znanym i docenianym uzdrowiskiem. więcej »

Dębki

Dębki - niewielka, urokliwa miejscowość letniskowa położona przy ujściu rzeki Piaśnicy do morza, pomiędzy Łebą a Jastrzębią Górą. więcej »

Historia Łeby

Łeba to nadmorskie miasto położone nad rzeką o tej samej nazwie. Pierwsze zasiedlenia w tej okolicy miały prawdopodobnie miejsce jeszcze w neolicie - archeolodzy znaleźli pojedyncze narzędzia z tego okresu. więcej »