Łeba Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Łebie to największa atrakcja turystyczna tej nadmorskiej miejscowości. Łeba to ponad 10 kilometrów linii brzegowej z wieloma szerokimi plażami, do których z miasta prowadzą liczne zejścia. Latem działają tu dwa duże, strzeżone kąpieliska. więcej »

 • Łeba

Słowiński Park Narodowy »

Słowiński Park Narodowy to jedna z najbardziej kojarzonych z Łebą atrakcji turystycznych. Słowiński Park Narodowy rozpościera się od Łeby aż po Rowy - zajmuje powierzchnię prawie 33 tys. hektarów, w tym dwa duże jeziora - Gardno i Łabsko. To z czego słynie park, to wyjątkowe w całej Europie ruchome wydmy. więcej »

 • Od Łeby po Rowy

Jezioro Gardno »

Ponieważ jezioro w całości położone jest na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, dla wędkarzy wyznaczono południową część akwenu. więcej »

Ruchome wydmy »

Ruchome Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym koło Łeby. Słynne w całej Europie ruchome wydmy położone są między morzem a jeziorem Łebsko. Najwyższa jest Wydma Łącka (Łącka Góra) - ma 42 metry wysokości. więcej »

 • Między morzem a jeziorem Łebsko, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego

Port, nabrzeże, marina »

Port rybacki w Łebie położony jest u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby. Z portu można wypłynąć na krótką wycieczkę statkiem po morzu. Port jachtowy - Łebska Marina - położony jest u ujścia Łeby. Nowoczesny port może pomieścić ok. 120 jednostek - umożliwia skorzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej. więcej »

 • ul. Kościuszki, ul. Jachtowa

Wycieczki statkiem »

Łeba wycieczki statkiem - tak jak w wielu innych nadmorskich miejscowościach, również w Łebie, w okresie letnim można wybrać się na morską wycieczkę jednym z licznych, kursujących tu statków wycieczkowych. Wycieczki mogą być różne - od krótkich spacerów po morzu po rejsy trwające 10 godzin i wyprawy wędkarstwa morskiego. więcej »

 • Nabrzeże pasażerskie w Łebie

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Sport »

Atrakcje sportowe w Łebie. Łeba to dobre miejsce na urlop dla aktywnych wczasowiczów, szczególnie amatorów wszelkich wodnych sportów. Sąsiedztwo Słowińskiego Parku sprzyja spacerom i pieszym wycieczkom, również rowerzyści będą mieli gdzie jeździć. więcej »

Power Park »

Power Park Łeba - miejsce na aktywne spędzanie czasu - 3 Tory Gokartowe, Park Linowy, Skok Wahadłowy, Ścianka Wspinaczkowa, Tor Off-Road, Tor Quadowy dla dzieci, Strzelnica, Pole do gry w Paintball, Plac Zabaw, Zaplecze gastronomiczne. więcej »

 • ul. Nadmorska 27, Łeba
 • 603 555 285
 • powerpark@powerpark.pl

Labirynt »

Labirynt naturalny to główna atrakcja parku przeznaczona tylko dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Główny labirynt zajmuje powierzchnię 5000 m2. więcej »

 • ul. Wspólna, Łeba
 • 724 801 234
 • biuro@labiryntparkleba.pl

Ruiny kościoła św. Mikołaja »

Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie. Sztormy z roku 1558 i 1570 zniszczyły Łebę - wówczas miasto położone było po zachodniej stronie rzeki. Po sztormach miasto przeniesiono na wschodnią stronę. więcej »

 • ul. Turystyczna

Dom Kuracyjny »

Dom Kuracyjny w Łebie poświęcono i otwarto 23 września 1907 roku. W 1911 roku, po sztormie obiekt zamknięto. Ponowne otwarcie nastąpiło w 1913 roku. Dziś działa tu Hotel Neptun. więcej »

 • ul. Sosnowa 1, Łeba
 • 59 866 14 32

Latarnia morska Czołpino »

Wybudowano ją w odległości około tysiąca metrów od brzegu, pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. więcej »

Latarnia Morska Stilo »

Latarnia pomalowana jest w trzy charakterystyczne pasy - czarny u dołu, biały pośrodku i czerwony na górze. więcej »

Latarnia morska w Ustce »

Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni. więcej »

 • ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka
 • 598 144 566

Latarnia morska Rozewie »

Latarnia na Przylądku Rozewie (w gminie Władysławowo, pomiędzy Chłapowem i Jastrzębią Górą) jest najstarszą tego typu budowlą polskiego wybrzeża. więcej »

Szlak Latarni Morskich »

Miejscowości w których są latarnie oraz odległości między nimi. więcej »

Rowy »

Rowy to mała, spokojna, rybacka miejscowość nadmorska, latem zmieniająca się w letnisko, oddalona od Łeby o ok. 30 km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. więcej »

Ustka »

Ustka to malowniczo położona, u ujścia rzeki Słupi, niegdyś niewielka wioska rybacka - dziś jest znanym i docenianym uzdrowiskiem. więcej »

Dębki »

Dębki - niewielka, urokliwa miejscowość letniskowa położona przy ujściu rzeki Piaśnicy do morza, pomiędzy Łebą a Jastrzębią Górą. więcej »

Jastrzębia Góra »

Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67 m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. więcej »

Historia Łeby »

Łeba to nadmorskie miasto położone nad rzeką o tej samej nazwie. Pierwsze zasiedlenia w tej okolicy miały prawdopodobnie miejsce jeszcze w neolicie - archeolodzy znaleźli pojedyncze narzędzia z tego okresu. więcej »