Atrakcje Turystyczne
Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy to jedna z najbardziej kojarzonych z Łebą atrakcji turystycznych. Słowiński Park Narodowy rozpościera się od Łeby aż po Rowy - zajmuje powierzchnię prawie 33 tys. hektarów, w tym dwa duże jeziora - Gardno i Łabsko. To z czego słynie park, to wyjątkowe w całej Europie ruchome wydmy. więcej »
Od Łeby po Rowy
Ruchome wydmy
Ruchome Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym koło Łeby. Słynne w całej Europie ruchome wydmy położone są między morzem a jeziorem Łebsko. Najwyższa jest Wydma Łącka (Łącka Góra) - ma 42 metry wysokości. więcej »
Między morzem a jeziorem Łebsko, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego
Port, nabrzeże, marina
Port rybacki w Łebie położony jest u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby. Z portu można wypłynąć na krótką wycieczkę statkiem po morzu. Port jachtowy - Łebska Marina - położony jest u ujścia Łeby. Nowoczesny port może pomieścić ok. 120 jednostek - umożliwia skorzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej. więcej »
ul. Kościuszki, ul. Jachtowa
Wycieczki statkiem
Łeba wycieczki statkiem - tak jak w wielu innych nadmorskich miejscowościach, również w Łebie, w okresie letnim można wybrać się na morską wycieczkę jednym z licznych, kursujących tu statków wycieczkowych. Wycieczki mogą być różne - od krótkich spacerów po morzu po rejsy trwające 10 godzin i wyprawy wędkarstwa morskiego. więcej »
Nabrzeże pasażerskie w Łebie
Power Park
Power Park Łeba - miejsce na aktywne spędzanie czasu - 3 Tory Gokartowe, Park Linowy, Skok Wahadłowy, Ścianka Wspinaczkowa, Tor Off-Road, Tor Quadowy dla dzieci, Strzelnica, Pole do gry w Paintball, Plac Zabaw, Zaplecze gastronomiczne. więcej »
ul. Nadmorska 27, Łeba
Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10
Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »
Ruiny kościoła św. Mikołaja
Ruiny kościoła św. Mikołaja w Łebie. Sztormy z roku 1558 i 1570 zniszczyły Łebę - wówczas miasto położone było po zachodniej stronie rzeki. Po sztormach miasto przeniesiono na wschodnią stronę. więcej »
ul. Turystyczna
Dom Kuracyjny
Dom Kuracyjny w Łebie poświęcono i otwarto 23 września 1907 roku. W 1911 roku, po sztormie obiekt zamknięto. Ponowne otwarcie nastąpiło w 1913 roku. Dziś działa tu Hotel Neptun. więcej »
ul. Sosnowa 1, Łeba
Latarnia morska Czołpino
Wybudowano ją w odległości około tysiąca metrów od brzegu, pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. więcej »
Latarnia Morska Stilo
Latarnia pomalowana jest w trzy charakterystyczne pasy - czarny u dołu, biały pośrodku i czerwony na górze. więcej »
Latarnia morska w Ustce
Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni. więcej »
ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka
Latarnia morska Rozewie
Latarnia na Przylądku Rozewie (w gminie Władysławowo, pomiędzy Chłapowem i Jastrzębią Górą) jest najstarszą tego typu budowlą polskiego wybrzeża. więcej »
Jezioro Gardno
Ponieważ jezioro w całości położone jest na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, dla wędkarzy wyznaczono południową część akwenu. więcej »
Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra dzięki malowniczemu położeniu na wysokim klifowy brzegu (67 m n.p.m.) i rozległej bazie noclegowo-gastronomicznej przyciąga latem rzesze turystów. więcej »
Historia Łeby
Łeba to nadmorskie miasto położone nad rzeką o tej samej nazwie. Pierwsze zasiedlenia w tej okolicy miały prawdopodobnie miejsce jeszcze w neolicie - archeolodzy znaleźli pojedyncze narzędzia z tego okresu. więcej »